Polska Sieć IRCX


Home      Ulubione

  Co to jest IRC

  Podstawowe pojęcia

  Komendy IRC/IRCX

  Ogólne zasady

  Emotikony

  Akronimy  O sieci

  Serwery

  Administracja

  FAQ

  IRC via WWW

  Rejestracja kanałów

  NickServer

  Logi  Opis  Download    Kontakt

  Rozrywka

 
Dziś jest Wtorek - 18 dzień Czerwca 2024 roku. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli

Chat

Aby porozmawiać z nami przez chat na tej stronie, należy zaakceptować zgodę na uruchomienie apletu dzięki czemu będziemy mogli się połączyć. Jeśli nic się nie pojawi, co jest prawdopodobne w dobie popup-blocker'ów, kliknij tutaj aby wejść na czat. W okienku które się otworzyło, w miejsce "Gosc" wpisujemy własny pseudonim pod którym chcemy być widoczni. Czasem może się zdarzyć, że pseudonim pod którym bysmy chcieli wystąpić jest zarejestrowany dla kogoś innego, lub jest aktualnie w użyciu. W drugim przypadku nasz pseudonim będzie miał kolejną liczbe na końcu, np. "fred0", lub następna liczba jeśli ten również zajety:) Natomiast gdy od razu po wejściu otrzymamy wiadomość od NiCK'a o treści:

Ten nick jest zarejestrowany !
jesli nie nalezy do Ciebie musisz zmienic go w ciagu 30 sekund, w innym przypadku zostaniesz sila usuniety z servera.
aby sie zidentyfikowac wpisz /msg NiCK identify [haslo]

oznacza to, że już ktoś zarejestrował ten pseudonim. W takim przypadku, jesli Nick nie należy do Ciebie musisz go natychmiast zmienić przez użycie komendy /nick nowynick. Jeżeli również chcesz zarejestrować swój pseudonim przeczytaj o tym w dziale NickServer.

-

Aby odkryć wszystkie możliwości rozszerzenia IRCX, zalecamy korzystać z programu mIRC. Więcej szczegółów dotyczących jego konfiguracji znajduje się w dziale Opis.© Copyright by ircx.net.pl / ircx.eu.org 2000–2024