Polska Sieć IRCX


Home      Ulubione

  Co to jest IRC

  Podstawowe pojęcia

  Komendy IRC/IRCX

  Ogólne zasady

  Emotikony

  Akronimy  O sieci

  Serwery

  Administracja

  FAQ

  IRC via WWW

  Rejestracja kanałów

  NickServer

  Logi  Opis  Download    Kontakt

  Rozrywka

 
Dziś jest Wtorek - 16 dzień Lipca 2024 roku. Imieniny: Eustachego, Mariki, Mirelli

FAQ

1) Jak mogę połączyć się z siecią serwerów ircx.net.pl?

Wystarczy posiadać odpowiedniego klienta IRC (jeśli używasz Windows polecamy mIRC'a w wersji 5.61 lub wyższej) następnie wpisać /server ircx.net.pl i już jesteś z nami!

2) Chciałbym założyć własny kanał , ale nie wiem jak to zrobic.

Aby utworzyć kanał wystarczy na niego wejść, jednak jest kanałem dynamicznym , czyli po opuszczeniu go przez wszystkich użytkowników resetuje się. Jednak, gdy chcemy mieć kanał zarejestrowany (na takim nie potrzebne są boty i inne automaty - wszystkie ustawienia pamięta server) musimy wysłac e-mail, w którym podamy wszystkie potrzebne dane (nick, własny e-mail, nazwa kanału, ownerkey, hostkey) w chwili obecnej rejestracją kanałów w sieci ircx.net.pl zajmuje się Caritas - kontakt. Możesz również skorzystać z naszego formularza rejestracji.

3) Dlaczego niektórzy użytkownicy maja przy nickach "." (kropkę)?

Użytkownicy oznaczeni symbolem . (kropki) to tzw. ownerzy (ang. własciciele). Owner kanału posiada o wiele większe uprawnienia w stosunku do "zwyklego opa". Przede wszystkim operator nie może pozbawić go praw ownera, usunąć z kanału itp. Inną jego możliwością jest zmiana wszystkich ustawień kanału (np. haseł). Ownerem zostajemy, gdy jako pierwsi wchodzimy na kanał (niezarejestrowany) lub gdy posiadamy ownerkey (ewentualnie wpis w accessie).

4) Wiem kto jest ownerem na danym kanale, jednak gdy wchodzi na kanał widzę przy jego nicku znak "@" a nie ".". Poza tym nie widzę mode'u +q. Dlaczego tak się dzieje?

Jeśli taka sytuacja ma miejsce najprawdopodobniej posiadasz program nie obsługujący IRCX. Można to zmienić wpisując komendę /ircx (lub /quote ircx). UWAGA: Część klientów i skryptów może źle interpretować kropkę przy nicku.

5) Czasami na mój kanał wchodzi pewna osoba i od razu zostaje ownerem, ale nie podawałem jej hasła. W dodatku nie mogę zabrać jej praw ownera ani wykopać, nie działają na nią także bany i inne blokady. Dlaczego?

Ta osoba to najprawdopodobniej Administrator lub IRC Operator. Są to użytkownicy o większych uprawnianiach - dlatego wystepują w/w sytuacje. Pamiętaj jednak, iż to dzięki ich pracy możesz spokojnie IRCować. Jeśli wchodzą na Twój kanał, to napewno nie po to, aby utrudniac Ci korzystanie z IRC - wręcz przeciwnie. Administratorów i IRC Operatorów rozpoznać można po wykonaniu komendy /whois (dodatkowa linijka : is an IRC Administrator lub is an IRC Operator).

6) Chciałbym zostać IRC Administratorem. Mogę?

Aby zostać Administratorem IRC musisz przyłączyć do naszej sieci serwer i być zaakceptowanym przez innych administratorów. Nie będziemy tutaj pisać dokładnych warunków, bo nie jest to czas ani miesjce. Chcesz poznać szczegóły - skontaktuj się z administratorami poprzez e-mail lub IRC.

7) Chciałbym zostać IRC Operatorem. Moge?

Nie.

8) Chcialłbym postawić BOT'a. Mogę?

W naszej sieci BOTy i inne automaty są zbędne (na zarejestrowanych kanałach), ale jeśli chcesz - nie robimy problemów. Pamietaj jednak abyś nie stawiał go na cudzych kanałach bez zgody ownera.

9) Niestety w tym dziale nie znalazłem odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie :( Co mam robic ?

Wejdź na oficjalny kanał pomocy sieci ircx.net.pl - #pomoc© Copyright by ircx.net.pl / ircx.eu.org 2000–2024